Como en anteriores años, estaremos presentes en Mercáu de Porrúa, uno de los mercaos tradicionales más populares. Será a lo largo de los días 26 y 27 de Agosto, en horario de 11:00 a 21:00 horas. Os esperamos.

Outurelos estará presente en el Mercáu de Porrúa

Outurelos estará presente en el Mercáu de Porrúa

PROGRAMA D´ACTIVIDADES Y HORARIU

Sábadu, 26 d´Agostu
MAÑANA
12.30 h.: Pasacáis: Caballerías y burros (Llacín), Carru´l país (Juan), Grupu folclore (Filandón), Mallabaristas (EL Ñeru los Corbos), Músicos (Gaiteros de Llacín), Xigantones (Colectivu Piramonte), Titiriteros (Bailadera Tïteres), Teatro de Calle (Varios).
12.45 h.: PREGÓN – Pregoneru (Héctor Braga).
12.55 h.: MALLABARES – Mallabaristas (El Ñeru los Corios)
13.00 h.: CIRCO Zirkustancia (El Ñeru los Corios).
13.20 h.: XIGANTONES – Xigantes (Colectivu Piramonte).
13.30 h.: BAILLES – Bailes Tradicionales (Filandón).
13.50 h.: MÚSICA – Hombre Orquesta (Pedrito Newbeel).
14.00 h. TITIRITEROSE – (Bailadera Títeres).
14.30 h.: BAILLES – Bailes Tradicionales (Filandón).
De 12.00 a 15.00 h. Música, Talleres, Personaxes y Xuegos Tradicionales.

TARDI
17.30 h.: Pasacáis: Caballerías y burros (Llacín), Carru´l país (Juan), Grupu folclore (Filandón), Mallabaristas (EL Ñeru los Corbos), Músicos (Gaiteros de Llacín), Xigantones (Colectivu Piramonte), Titiriteros (Bailadera Tïteres), Teatro de Calle (Varios).
17.45 h.: PREGÓN – Pregoneru (Héctor Braga).
17.50 h.: MALLABARES – Mallabaristas (El Ñeru los Corios)
17.55 h.: XIGANTONES – Xigantes (Colectivu Piramonte).
18.00 h.: MÚSICA – Hombre Orquesta (Pedrito Newbeel).
18.05 h.: LA BANDINA LLACÍN – A.C. LLACÍN.
18.30 h.: BAILLES – Bailes Tradicionales (Filandón).
19.00 h.: TEATRU – Sarabal M. Zyrteus (El Ñeru los Corios).
20.00 h.: MÚSICA – Hombre Orquesta (Pedrito Newbeel).
20.30 h.: BAILLES – Bailes Tradicionales (Filandón).
21.00 h.: MÚSICA – Hombre Orquesta (Pedrito Newbeel).
21.30 h.: ESPECTÁCULU MITOLÓXICU (Colectivu Piramonte).
23.00 h.: MÚSICA – BANDINA LLACÍN.
De 17.00 a 21.00 h. Música, Talleres, Personaxes y Xuegos Tradicionales.

Domingu, 27 d´Agostu
MAÑANA
12.30 h.: Pasacáis: Caballerías y burros (Llacín), Carru´l país (Juan), Grupu folclore (Filandón), Mallabaristas (EL Ñeru los Corbos), Músicos (Gaiteros de Llacín), Xigantones (Colectivu Piramonte), Titiriteros (Bailadera Tïteres), Teatro de Calle (Varios).
12.45 h.: PREGÓN – Pregoneru (Héctor Braga).
12.55 h.: MALLABARES – Mallabaristas (El Ñeru los Corios)
13.00 h.: CIRCO Zirkustancia (El Ñeru los Corios).
13.20 h.: XIGANTONES – Xigantes (Colectivu Piramonte).
13.30 h.: BAILLES – Bailes Tradicionales (Filandón).
13.50 h.: MÚSICA – Hombre Orquesta (Pedrito Newbeel).
14.00 h. TITIRITEROSE – (Bailadera Títeres).
14.30 h.: BAILLES – Bailes Tradicionales (Filandón).
De 12.00 a 15.00 h. Música, Talleres, Personaxes y Xuegos Tradicionales.

TARDI

17.30 h.: Pasacáis: Caballerías y burros (Llacín), Carru´l país (Juan), Grupu folclore (Filandón), Mallabaristas (EL Ñeru los Corbos), Músicos (Gaiteros de Llacín), Xigantones (Colectivu Piramonte), Titiriteros (Bailadera Tïteres), Teatro de Calle (Varios).
17.45 h.: PREGÓN – Pregoneru (Héctor Braga).
17.50 h.: MALLABARES – Mallabaristas (El Ñeru los Corios)
17.55 h.: XIGANTONES – Xigantes (Colectivu Piramonte).
18.00 h.: MÚSICA – Hombre Orquesta (Pedrito Newbeel).
18.05 h.: LA BANDINA LLACÍN – A.C. LLACÍN.
18.30 h.: BAILLES – Bailes Tradicionales (Filandón).
19.00 h.: TEATRU – Sarabal M. Zyrteus (El Ñeru los Corios).
20.00 h.: BAILLES – Bailes Tradicionales (Filandón).
20.30 h.: MÚSICA – Hombre Orquesta (Pedrito Newbeel).
21.30 h.: ESPECTÁCULU MITOLÓXICU (Colectivu Piramonte).
De 17.00 a 21.00 h. Música, Talleres, Personaxes y Xuegos Tradicionales.